roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

ZLOTY ogólnopolskie Drukuj
Dodany przez kasjopea   
czwartek, 09 września 2010 21:02

Klub ROVERki.pl zrzesza właścicieli oraz miłośników i sympatyków aut marki Rover i MG. Życie Klubu toczy się na stronie www oraz powiązanym z nią forum. Jednak największą przyjemnością i atrakcją są spotkania z innymi pasjonatami "na żywo". Mają one miejsce przede wszystkim na Zlotach Ogólnopolskich odbywających się nieprzerwanie od 2001 roku.

Zloty organizowane są dwa razy do roku - wiosną i jesienią, w różnych częściach kraju.

 

Zloty letnie mają formułę sportową. Ich uczestnicy mają okazję wypróbować swoich sił na torach rajdowych, lotniskach i innych tego typu obiektach, dających możliwość sportowej rywalizacji. Ścigamy się na 1/4 mili, pokonujemy slalom, ale również bierzemy udział w zajęciach z gatunku szkoły bezpiecznej jazdy lub w kursie pierwszej pomocy. Dla niektórych uczestników jest to niepowtarzalna okazja wypróbowania swojego ukochanego Roverka lub eMGika w warunkach innych niż drogowe.


Zloty jesienne nastawione są na szeroko pojętą integrację. Spotykamy się po to, aby porozmawiać, upiec kiełbaskę na ognisku, zjeść prosiaka i napić się razem piwa. Jeśli okolica, w której odbywa się Zlot temu sprzyja, organizowane są wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie atrakcji turystycznych lub podchody.


Informacje o Zlotach Ogólnopolskich pojawiają się na stronie klubowej około miesiąca przed planowanym Zlotem. Natomiast po Zlocie pojawia się zazwyczaj artykuł relacjonujący przebieg Zlotu, a także jego uczestnicy udostępniają zrobione przez siebie zdjęcia i filmy, które umieszczane są w galerii klubowej lub filmotece.

 

Do tej pory odbyło się 18 Zlotów Ogólnopolskich: