roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Relacja z XXI Zlotu Klubu ROVERki.pl Drukuj
Dodany przez Zarząd Klubu Roverki.pl   
wtorek, 29 maja 2012 21:19

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z tegorocznym, letnim Zlotem Ogólnopolskim ROVERki.pl! Spotkaliśmy się przy tej okazji już po raz 21, tym razem w Skaryszewie koło Radomia. Naszą bazą noclegową był Hotel ?Villa Cyganeria?.

 

 

 

Pierwsi zlotowicze wyruszyli z domów już wczesnym rankiem pamiętając, że rozpoczęła się już pierwsza konkurencja. Wystarczyło przywieźć ze sobą paragon za zakupy zrobione na początku swojej podróży aby udowodnić tym, że pokonało się najdłuższą trasę w drodze na Zlot. W tej kategorii niepokonany okazał się VMatas - przejechał aż 640 km jadąc z Wilna. Nagrodzony został również Remigiusz, który przyjechał z Wiednia.

Czwartkowy wieczór upłynął nam na integracji. Rozpoczęliśmy od rozdania identyfikatorów i przedstawienia sobie wszystkich uczestników. Każdy miał okazję powiedzieć o sobie kilka słów i poznać tych, których dotąd znał tylko z forumowego nicka. Jednak prawdziwe emocje wzbudził dopiero MiniMecz otwarcia ROVEuro rozegrany niedługo później. Powstały 2 drużyny - jedna składała się z właścicieli samochodów marki Rover, druga MG. Walka trwała dwa razy po 15 minut i była bardzo zażarta. Nie obyło się bez fauli, żółtych kartek i licznych upadków. Drużyna Rovera dawała z siebie wszystko, jednak nie udało jej się pokonać zespołu MG. Gra zakończyła się wynikiem 3:0. Mecz nie odbył by się oczywiście bez kibiców i wiernej grupy cheerleaderek, które wspierały piłkarzy na każdym kroku. Po rozegranym meczu integracja dość szybko przeniosła się na parking, gdzie bawiliśmy się do wczesnych godzin porannych.

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Już po szybkim śniadaniu roverkowicze podzieleni na dwie grupy zaczęli rywalizacje o miejsca na podium. Grupa I rozgrywała konkurencje na terenie Hotelu, Grupa II walczyła na torze. Podczas obiadu wszyscy spotkali się na torze, po czym obie grupy zamieniły się miejscami.

Na terenie ośrodka odbyła się próba Stewarta, czyli tzw. ?patelnia?. Konkurencja polegała na jak najszybszym przejechaniu wyznaczonego toru z zamocowanym na masce samochodu zestawem Stewarta- stelażem w kształcie talerza i położonej na nim piłce tak, aby ta nie spadła. Kiedy piłka spadała należało wysiąść z samochodu, umieścić ją ponownie na talerzu i kontynuować jazdę. Początkowo problemy sprawiało właściwe umieszczenie zestawu, jednak już po chwili konkurencja ruszyła pełną parą.

 

W tej kategorii najlepsi okazali się:

miejsce III - eMdzik

miejsce II - pelson91

miejsce I - maniu48

Równolegle z próbą Stewarta odbywały się zabawy z bronią- MeGashoot oraz ROVINhood. Na trawie rozstawione zostały tarcze, do których strzelano z łuku oraz karabinu ASG. Każdy chętny mógł zapoznać się z bronią oraz spróbować swoich sił. Dodatkową rozrywką było szukanie strzał w trawie- wbrew pozorom trafienie z łuku do celu nie jest takie proste!

Na terenie Toru Automobilklubu Radomskiego natomiast każdy miał okazję sprawdzić swoje auto oraz umiejętności. Wiele osób skorzystało z Hamowni Agma Tuning ustawionej na parkingu. Niektórzy byli miło zaskoczeni, innym udało się dowiedzieć co należy poprawić w swoim aucie aby było mocniejsze. Jak się okazało, niektórzy Klubowicze oprócz sprawdzenia swoich aut pokazali również, że bez problemu mogą za sobą zrobić zasłonę dymną - już nikt ich wtedy nie dogoni! ;)

Każdy miał również możliwość spróbować swoich sił na torze. W tym roku w roli pilota i instruktora wystąpił Kamil Raczkowski - mistrz Polski w klasie Kia Picanto (2007), oraz Kia cee?d (2009 i 2010). Jego uwagi okazały się bardzo pomocne, a czasy z przejazdu na przejazd były lepsze. Z uwagi na różne rodzaje silników i mocy samochodów konkurencja podzielona została na dwie kategorie.

W klasie turystycznej najlepsi okazali się:

miejsce III - maciej

miejsce II - greg-si

miejsce I - arczi83


W klasie sportowej zwyciężyli:

miejsce III - eMdzik

miejsce II - MaReK

miejsce I - maniaq

 

Po zakończeniu przejazdów konkursowych był czas na jazdę rekreacyjną po torze. Kamil przejechał wyznaczoną trasę samochodami kilku Klubowiczów - między innymi MG ZS 180 należącym do zwycięzcy konkurencji MegaPotencja - maniaqa. Udało mu się to zrobić w 1:36:22.

Bardzo dziękujemy Kamilowi za cenne wskazówki oraz udział w naszym Zlocie!

Po wspólnej kolacji na terenie Hotelu rozpoczęły się kolejne konkurencje. Tym razem jednak to już nie właściciele, a ich samochody musiały się wykazać. Auta zostały ocenione przez zlotowiczów w 3 kategoriach: Audio, Tuning oraz Piękniś Zlotu. Każdy z samochodów został obejrzany, osłuchany, po czym zliczono głosy oddane przez uczestników.

Zwyciężyli:

Tuning - Firq - MG ZR

Audio - MichaelP - MG ZS

Piękniś - Mariusz418 - MG ZT

Gratulacje!

 

Pozostała część wieczoru upłynęła na integracji. W ciągu dnia dojechało wielu uczestników, którzy nie mogli pojawić się wcześniej. Zabawa zakończona została bardzo późno mimo, że następnego dnia zapowiadał się kolejny dzień pełen wrażeń.

Sobotni poranek również zaskoczył bardzo szybko. Po błyskawicznym śniadaniu nastąpiła odprawa i rozpoczął się IV Rajd im. Huboszy87. Skompletowanych zostało kilkanaście załóg, każda otrzymała itinerer, kartę z pytaniami, kilka wskazówek i wyruszyła w trasę. Wycieczka obfitowała w ciekawe widoki i miejsca, które warto było zwiedzić - mi. Zamek w Iłża oraz Muzeum Huty Żelaza w Chlewiskach. Oprócz tradycyjnych pytań z trasy organizatorzy przygotowali 3 dodatkowo punktowane konkurencje - niespodzianki. Pierwszą z nich było strzelanie z łuku. Przydatny okazał się trening z poprzedniego dnia. Pozostałe z nich to testy z wiedzy o historii marek ROVER i MG, oraz z wiedzy o Klubie. Niestety okazało się, że nasza wiedza nie jest tak rozległa jak byśmy się spodziewali. Wiele pytań przysporzyło dużo trudności także wyszukiwarkom internetowym. Następnym razem przyjeżdżamy przygotowani!

Zwycięzcy IV Rajdu im Huboszy87:

miejsce III -  Kruszon (+ IInvit, Maciej, ?)

miejsce II - Aga (+ Ola, Mariusz418, Pat)

miejsce I - Tricky (+ Ley, Stacz, Joa)

Na szczególne gratulacje zasłużył SyntaX, który trasę Rajdu pokonał sam. Był zarówno kierowcą, pilotem, odpowiadał na pytania oraz przeliczał mile na kilometry. Nie udało mu się wygrać, ale ukończył trasę. Na tle pozostałych załóg składających się z 2-5 osób jest to nie lada wyczynem.

Wieczorem spotkaliśmy się na zebraniu podsumowującym pracę Zarządu Klubu za ostatni rok oraz przedstawieniu planów na kolejny. Czeka nas wiele wyzwań, ale wierzymy, że uda się wszystko zrealizować.

Po rozdaniu nagród zwycięzcom wszystkich konkurencji Zlotowych nastąpił kolejny wyczekiwany punkt programu - premiera filmów autorstwa kolegi MaReK. Mieliśmy okazję obejrzeć krótkie podsumowanie zeszłorocznego Zlotu Letniego odbywającego się w Radomiu, relację ze Święta Karpia odbywającego się corocznie w Zatorze, zabawy w Parku Linowym grupy warszawskiej, oraz film stworzony przez Wizard_gp - ?Zmrożony?. Filmy bardzo się podobały, nie mniej ich twórca jest niezadowolony - podobno Roverkowicze zaczęli się pilnować na widok kamery i brakuje ciekawych ujęć. A może tym razem postaraliśmy się lepiej!? Pozostałą część wieczoru spędziliśmy bawiąc się przy grillu świętując jednocześnie urodziny 2 Klubowiczów - emesa i szoso. Najlepszego!

Podczas grilla odbyła się również zapomniana dzień wcześniej konkurencja - przeciąganie liny pomiędzy właścicielami Roverów i MG. Emocji było co nie miara, każdy walczył jak tylko mógł. Był piękny skok w wykonaniu greg-si, był ślizg na podeście Mariusza418, a także kilka prób odwrócenia uwagi kolegów przez dopingujące swoim drużynom dziewczyny. W konkurencji indywidualnej zwyciężyło MG, jednak przy grupowej już nie było szans - zdecydowana przewaga liczebna spowodowała zwycięstwo Rovera. Wszystkim gratulujemy!

Niekwestionowanym hitem Zlotu okazała się być Meksykańska Fala, która to nie tylko kilkukrotnie rozbrzmiewała, ale i przyozdobiła samochód Marka. Świetną zabawę zapewnił nam Remigiusz przywożąc biały mazak, którym można było pisać i rysować po samochodach- niektóre z aut przyozdobiły sugerowane ceny, inne napisy opisujące właścicieli lub po prostu kwiatki. Nie wiedzieć czemu niektórzy nie chcieli z taką dekoracją wracać do domów i na szybko odwiedzali myjnię lub ścierali je papierem i wodą z butelek.

Podczas dobrej zabawy niezwykle szybko ucieka czas i nawet się nie obejrzeliśmy jak nastała niedziela i to, czego nikt z nas nie lubi- czas pożegnań i powrotów do szarej rzeczywistości. Chociaż na koniec nie obyło się bez atrakcji- chociaż już nie konkursowych. Zadbał o nie Mariusz418 i zabawa z hasłem ?gdzie są moje kluczyki??. Po dłuższym poszukiwaniu odnalazły się w aucie, ale nerwów właścicielom nikt nie zazdrości. Z wielkim żalem rozstawaliśmy się z kolejnymi odjeżdżającymi osobami. Jedyne co mogliśmy już zrobić to życzyć wszystkim szerokiej drogi.


Szczególne podziękowania należą się również:

Patronowi medialnemu, serwisowi: cozadzien.com.pl

Instytucjom Wspierającym: TomaTeam, Woox Serwis, Art Bizar

Sponsorom: Mariusz418, zmienolej.pl, BHP Ulaniuk, ElproSys

 

Dziękujemy wszystkim za kolejny bardzo udany Zlot! Nie udało by się to tak bez pracy wielu osób jak i Waszej obecności. Do zobaczenia na kolejnym!

 

Zapraszamy do galerii klubowej gdzie znajdują się zdjęcia autorstwa naszych kolegów.

Pojawiło się już kilka filmików przedstawiających zmagania naszych kolegów na torze. Zapraszamy na nasz ROVERkowy kanał w serwisie Youtube.

 

Pełne wyniki z Toru:

Touring:

1. Arczi83 1.48.12

2. Greg-si 1.48.32

3. Maciej 1.51.14

4. dudekmis 1.51.78

5. pelson91 1.52.33

6. Rhos 1.53.68

7. Tricky 1.54.50

8. Harry 1.54.54

9. Wiktor 1.56.61

10. szpynior 2.01.90

11. margos 2.15.42

 

Sport:

1. maniaq 1.38.41

2. MaReK 1.42.63

3. eMdzik 1.43.28

4. Firq 1.43.42

5. Stacz 1.46.59

6. Mad 1.48.15

7. Nikon 1.48.42

8. Kruszon 1.48.86

9. Lysy_ 1.49.01

10. Maniu48 1.49.88

11. Mzas 1.50.37

12. Pat 1.51.43

13. Kruszan 1.55.88

14. Raptile 1.58.26

 

 

Pełne wyniki próby Stewarta:

1. maniu48 00.59.78 (1.06.80)

2. pelson91 1.06.73 (1.41.70)

3. eMdzik 1.06.97 (1.32.28

4. Kruszan 1.09.76 (1.37.02)

5. szpynior 1.10.02 (1.26.15)

6. margos 1.10.24 (1.45.74)

7. Raptile 1.11.41 (1.19.35)

8. dudekmis 1.14.32 (2.06.00)

9. Mzas 1.20.81 (1.22.71)

10. Stacz 1.21.13 (2.23.50)

11. maciej 1.22.51 (1.36.50)

12. Firq 1.23.48 (1.24.80)

13. Kruchy 1.24.25 (1.39.21)

14. Kruszon 1.24.81 (1.30.02)

15. maniaq 1.27.82 (1.44.29)

16. Lysy_ 1.34.82 (1.42.35)

17. SyntaX 1.38.07 (1.55.68)

18. MaReK 1.38.40 (1.56.00)

19. Harry 1.41.26 (2.02.00)

20. Wolarz 1.49.60 (1.56.62)

21. Pat 1.51.83

 

Pełne wyniki IV Rajdu im. Huboszy87:

1. Tricky 189

2. Aga 185

3. Kruszon 184

4. emes 180

5. Raptile 177

6. maniaq 174

7. Osarro 172

8. Kruszan 172

9. eMdzik 167

10. Dzieju 163

11. Nikon 161

12. Senn 158

13. Rowan 157

14. dudekmis 153

15. maryba 151

16. VMatas 135

17. szoso 128

18. SyntaX 67,5