roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Relacja z VIII Ogólnopolskiego Zlotu Klubu ROVERki.pl Drukuj
Dodany przez LOPER   
czwartek, 18 listopada 2004 01:22

VIII zlot Klubu ROVERki.pl odbył się w terminie 15 - 17 października 2004 roku. Dzięki staraniom organizacyjnym naszego nowego klubowicza Wojtka Sobieraja zlot odbył się w ośrodku wypoczynkowo szkoleniowym "Leśna Polana" w m. Śleśin koło Konina.

Zwyczajowo już piątkowy wieczór przeznaczony był na zakwaterowanie i integrację. Tak też się stało - szwedzki stół przygotowany przez obsługę ośrodka był naprawdę wyśmienity, mieliśmy do dyspozycji salę bankietową, na której toczyły się dyskusje głównie na tematy związane z naszymi maszynami, ale nie tylko. Z uwagi na późną porę powoli wszyscy zaczynali udawać się na spoczynek, choć wieść głosi że najtwardsi walczyli aż do wczesnych godzin porannych - niestety wiązało się to z późniejszym słabym samopoczuciem po przebudzeniu J.

Pierwsza część zlotu odbyła się w sobotę na lotnisku w Kazimierzu Biskupim. Po krótkim ale bardzo cennym szkoleniu, przeprowadzonym przez Wojtka Kossaka na temat bezpieczeństwa za kierownicą oraz jak najefektywniejszego pokonywania toru przeszkód rozpoczęły się próby zręcznościowe. Przejazd slalomu ustawionego przez naszego instruktora (3 najlepsze czasy w kolejności: Przemysław Kukłowicz, Piotr Zięba, Rafał Kijas). Kolejna próbą był zorganizowany przez kolegę Dwaq'a przejazd w jak najkrótszym czasie odcinka 300m (3 najlepsze czasy w kolejności: Przemysław Kukłowicz, Jerzy Porajski, Ireneusz Kwiecień). Trzecią i ostatnią próbą był slalom podobny do pierwszego, ale ze względu na ustawienie, wymagający więcej pracy od kierowcy (3 najlepsze czasy w kolejności: Przemysław Kukłowicz, Grzegorz Salomon, Wojciech Sobieraj). Na tych trzech konkurencjach zakończono część zabaw "fizyczno rozwojowych".

Po zabawach na lotnisku udaliśmy się na obiad, niestety we wszystkich napotkanych po drodze restauracjach odbywały się wesela, co spowodowało iż wróciliśmy do naszego ośrodka. W oczekiwaniu na obiado-kolację zaczęliśmy tradycyjną sobotnią integrację, która skończyła się późną nocą. Niektórzy chyba się przeintegrowali, ale czasem tak bywa.

Niedzielny poranek okazał się ciężki, aczkolwiek po dobrym śniadanku rozpoczęto podsumowanie zlotu oraz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia "Klub ROVERki.pl" (sprawozdanie z przebiegu Walnego Zgromadzenia wkrótce znajdziesz TUTAJ). Po podsumowaniu konkurencji sprawnościowych szanowna komisja wyłoniła zwycięzców (do wyniku końcowego wliczano tylko 1 i 3 konkurencję).
Pierwsze miejsce zajął: Przemysław Kukłowicz; drugie miejsce zajął Grzegorz Salomon; trzecie - Piotr Zięba. Tradycyjnie rozegrano konkurs na najpiękniejsze auto zlotu ("Piękniś Zlotu"), który to wygrał Piotr Zięba, a dokładniej jego niebieska 200. Nagrody w postaci pięknych pucharów oraz gadżetów Roverkowych ufundował Klub. Następnie rozpoczęło się Walne Zgromadzenie (osób uprawnionych do głosowania czyli Klubowiczów było 12, na ponad 100 zarejestrowanych), które miało na celu wyłonienie nowego Zarządu. Poddana pod dyskusję została także sprawa ewentualnego rozwiązania klubu, aczkolwiek nie doszło do tego, ponieważ większość uprawniona do głosowania podjęła decyzję, że klub będzie istniał w obecnej formie. Potem zostały wyłonione nowe władze Klubu oraz Komisja Rewizyjna. Na tym obrady Walnego Zgromadzenia zostały zakończone. Około godziny 14 zaczęliśmy rozjeżdżać się do domów.

Na uwagę zasługuje fakt iż po raz kolejny zlot został zorganizowany przez jedną osobę, która miała chęć i znalazła czas aby wszystko dopiąć. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla Wojtka Sobieraja.

Równie serdeczne podziękowania dla Wojtka Kossaka za przeprowadzenie instruktażu na temat bezpieczeństwa za kierownicą oraz metod jak najefektywniejszej jazdy oraz za organizację prób zręcznościowych.

Podsumowując: widać coraz mniejsze zainteresowanie klubem oraz coraz mniejszy wkład w życie klubowe większości członków stowarzyszenia. Nie wszystko można zwalać na pogodę lub brak czasu. Mimo bardzo słabej frekwencji VIII zlot Klubu ROVERki.pl uważam za udany, miło było ponownie się spotkać, porozmawiać, powymieniać poglądy.

Galeria zdjęć ze zlotu dostępna TUTAJ .

Relację przygotował
Jerzy "loper" Porajski