roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Pełna Historia Klubu Drukuj
Dodany przez Marek Roszkowski   
poniedziałek, 24 września 2012 00:40

KLUB Właścicieli i Miłośników Samochodów ROVER I MG ROVERki.pl jest Stowarzyszeniem nie prowadzącym działalności gospodarczej i posiada osobowość prawną. Jest to zarazem grupa dobrowolnie zrzeszających się osób, które łączy fakt posiadania - bądź sympatia do - samochodów marki ROVER   i MG.

Właściwie wszystko rozpoczęło się 27 lutego 2001 roku, kiedy to jeden z Klubowiczów postanowił założyć w internecie  grupę dyskusyjną poświęconą samochodom marki ROVER. Głównym celem, jaki przyświecał założycielowi tej grupy, było zgromadzenie na internetowym forum właścicieli i miłośników samochodów ROVER  i MG, tak by mogli się oni dzielić swoimi doświadczeniami z eksploatacji samochodów i nieść sobie wzajemną pomoc w tym zakresie.

Początkowo grupa dyskusyjna składała się z  9 osób, z czego większa część jest nadal ściśle związana z Klubem. Po niespełna dwóch latach od wysłania pierwszego maila na grupę dyskusyjną dorobiliśmy się własnych stron www, co przyczyniło się do rozpowszechnienia Klubu zarówno w "sieci" jak i ułatwiło promocję na polskich ulicach i parkingach. Zarówno nasze ulotki, wkładane za samochodowe wycieraczki, jak i naklejki pod tablicami rejestracyjnymi kierują użytkowników samochodów ROVER i MG pod konkretny, łatwy do zapamiętania adres www.ROVERki.pl .

Dziś Klub jest zarejestrowanym Stowarzyszeniem. W dniu 13 października 2002 r. na IV Ogólnopolskim Zlocie w Soczewce zapadła decyzja o konieczności zinstytucjonalizowania Klubu. Tam też powstał Komitet Założycielski, zorganizowano wybory do klubowych władz i podjęto pierwsze uchwały. Potem już tylko "odrobina" biurokracji i oczekiwanie na decyzję sądu. I stało się - w dniu 7 stycznia 2003 r. Stowarzyszenie "Klub Właścicieli i Miłośników Samochodów Rover i MG - ROVERki.pl" zyskało osobowość prawną i zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego.

Internetowy portal w obecnym kształcie naszym skromnym zdaniem jest jednym z najlepszych obecnie funkcjonujących  "klubowo-motoryzacyjnych" serwisów internetowych.  Od 2007r działa motoryzacyjne forum bogate w treści poświęcone wszelkim zagadnieniom marek ROVER i MG.

 

 

www.ROVERki.pl

 

Pierwowzór logo Klubowego  2001r.

 

 

Klubowa strona internetowa.

 

 

Klubowe forum.